top of page
IMG_3598.PNG

Jak přesně Halloween vznikl se neví, existují dvě teorie: první říká, že jde o slavnost na počest boha ovoce a osiva Pomona. Druhá se týká keltského obřadu Samhain, tedy rozlučky s létem a svátkem zesnulých. S tímto obřadem se dokonce pojí i jedna fóbie, která se nazývá Samhainophobia a označuje panický strach z oslav Halloweenu. Pokud tedy tímto strachem trpíte, vemte nohy na ramena, protože to bude děsivá jízda!

Halloweenský speciál je zahájen!

Jelikož je Halloween tajemný, magický a strašidelný svátek, řekli jsme si, že pro vás vypíšeme nějaké zajímavosti o kočkách spojených s touto oslavou

Černé kočky v číslech:

  • 1/3 všech koček v útulcích jsou černé kočky

  • Černé kočky zůstávají v útulcích o 24% času déle než jiné zabarvení

  • Je více černých kocourů než černých koček

  • Černé kočky časem šednou

  • Většina černých koček má žluté oči díky melanismu

10 důvodů proč si adoptovat právě černou kočku!

1. Držet černou kočku zeštíhluje

2. Černá je vždy in

3. Máte Halloweenskou dekoraci celý rok

4. Černé chlupy nejdou na tmavém oblečení vidět

5. Nejde vidět, když jsou špinavé

6. Ladí téměř ke každému doplňku a oblečení

7. Mají eleganci jako žádná jiná zabarvení

8. Více lidí je považuje za dobré znamení než za špatné

9. Je jim jednou jakou máte barvu vlasů Vy

10. Mají skvělou osobnost a spoustu lásky na rozdávání

A na závěr jeden bonusový fakt: studie ukazují, že zvýšený melanismus u černých koček může způsobit jejich odolnost vůči nemocem , jako je virus kočičí imunodeficience (FIV). Vysoké hladiny melaninu v pigmentu mají za následek žluté duhovky a melanismus (opak albinismu) je nejčastější u kocourů.

  • Ve starověkém Egyptě lidé věřili, že si mohou naklonit bohyni Bastet (bohyně znázorňována v kočičí podobě) tím, že budou černé kočky hostit ve svých domech. Uctíván byly i v chrámech a sídlech faraonů.

  • Japonci odedávna vnímají černé kočky jako přislib štěstí a mají podle nich i moc léčit psychické a fyzické nemoci.

  • Námořníci dříve prý nechávali manželkám doma černou kočku jako znamení toho, že se vrátí a také jím prý díky tomu bude manželka po celou dobu věrná. Brávali si černé kočky i s sebou na loď, protože věřili, že jim přinese štěstí a klidný návrat domů.

  • Pověry o černých kočkách pomáhaly šířit černou smrt. Ve středověku si lidé spojovali kočky s čarodějnicemi a mysleli si, že se ďábel může proměnit v černou kočku. Masy koček byly zabity a nekontrolovaná populace hlodavců zvýšila šíření blech infikovaných morem.

Fotogalerie

bottom of page