top of page
  • Obrázek autoraTerka

5 typů kočičích osobností


Na tom, že je každá kočička unikátní, se myslím všichni shodneme. Co kdybychom se ale podívali na to, co kočičky spojuje. Sice je každá jiná, ale těchto 5 typů kočičích osobností, je možné najít v každé kočičce nebo kocourkovi. Najdete ve vašem chlupáčkovi jenom jeden nebo více typů osobností, nebo máte doma doma opravdu jedinečný exemplář nespecifikovatelné osobnosti? Ať tak či onak, naše mazlíčky milujeme i se všemi jejich neduhy, které vlastně nemají, protože jsou dokonalí, alespoň v jejich světě.


LIDSKÉ KOČKY

Lidské kočky milují lidi! Tito sociální motýli touží po lidské náklonnosti a vždy si užívají invazi do vašeho osobního prostoru. Kočky, které milují lidi, se rády tulí a rády se stanou vaším kočičím stínem. Tyto kočky udělají cokoli, aby byly ve vaší blízkosti!

Zabavte lidské kočky aktivitami, které můžete dělat společně. Mávací hračky jsou dobrou volbou, protože vy a kočička si můžete hrát spolu.

KOČIČÍ LOVCI

Kočky jsou rození lovci. Je to v jejich divoké a prastaré DNA, ale některé kočky touží po lovu více než jiné. Toto jsou kočičí lovci. Pokud mají přístup ven, tito predátoři se budou často vracet domů s opeřenými, osrstěnými nebo šupinatými dary, které chytili jejich tlapky jen pro vás.

Kočičí lovci často dávají přednost realistickým kočičím hračkám, aby si procvičili své dovednosti pronásledování a skákání.

KOČIČÍ KOČKY

Kočičí kočky nachází pohodlí v tom, že jsou s ostatními kočkami. Jsou to sladké kočičky, které se starají o všechna ostatní koťátka, vždy je česají a dotýkají se nosy, aby je políbily. Kočičí kočka se ráda mazlí s ostatními kočkami a pravděpodobně i s lidmi v domě.

Toto chování se ve volné přírodě příliš nevyskytuje, ale koťata vychovaná s jinými kočkami si často touto cestou rozvíjejí kočičí osobnost. Potěšte tyto chlupaté kočky aktivitami, které zahrnují celou kočičí rodinu, jako je zábavné lezení po stromech a motorizované hračky, které přitahují pozornost všech koček.

HAŠTEŘIVÉ KOČKY

Každý zná hašteřivou kočku a často si tento typ osobnosti nekočičí lidé spojují se všemi kočkami. Jakožto kočky s citlivými potřebami mají hašteřivky sklon k frustraci nebo podrážděnosti, když jsou jejich návyky narušeny. Ale to neznamená, že tyto nevrlé kočky mají vždy špatnou náladu. Potřebují jen svou nezávislost a odstup. Hašteřivé kočky mají tendenci vybírat si své lidi s péčí a láskou. A nebojte se, nevrlé kočky se stále chtějí mazlit. Prostě vám dají vědět, když budou chtít.

Ujistěte se, že tyto nezávislé kočky mají spoustu možností osamělého hraní.

ZVÍDAVÉ KOČKY

Zvídavá kočka se neustále do něčeho pouští! Tato kočička je zvědavá, hravá a otevřená. Obvykle jde o inteligentní stvoření, která touží prozkoumat cokoli nového ve svém prostředí. Najdete je v pytlích, kartonových krabicích nebo zastrčené v nějakém podivném prostoru, který popírá veškerou logiku. Jejich zvědavost je vede k tomu, aby byli společenští.

Udělejte radost těmto zvědavým potvůrkám pomocí čerstvých krabic, tašek a také hraček.

530 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page