top of page
5186124.jpg

Report k 5/2024

Vážení rodičové, Akbudek by se dal shrnout jednou větou- Kocour Albus: život plný dobrodružství, útěků a skrývání😃

Naše domácnost je domovem pro jednoho z opravdu těch nejtajuplnějších obyvatel - kocoura Albuse. Tento čtyřnohý přítel je známý svou zálibou v utíkání a schovávání se na nejrůznějších místech a tak přestože Albus tráví svůj život uvnitř domu, každý den pro něj představuje nové dobrodružství!

Jednoho dne jsme se rozhodli provést generální úklid v celém domě a než jsme začali, museli jsme samozřejmě najít Albuse, abychom si byli jisti, že je v bezpečí a nebude nám překážet. Hledali jsme ho doslova po všech čertech, ale jak už to u našeho mistra úniku bývá, zdálo se, že zmizel jako duch!

Nakonec jsme našli Albuse ukrytého v nejneočekávanějším místě - za knihami na polici! Jak se tam tento malý Houdini dostal, zůstane asi navždy jeho tajemstvím, ale co by to byl za den bez další vtipné příhody s naším chlupatým černobílým hrdinou?

Když jsme se pustili do úklidu, Albus nás bedlivě sledoval ze svého bezpečného úkrytu. Nejspíš si myslel, že pořádáme závod v překonávání jeho rekordů v utíkání a skrývání se. Jakmile jsme se ale začali přibližovat k jeho pozici, okamžitě nám zmizel a bylo třeba opět vydat se na lov - opravdu nám tu práci chlapec neusnadňuje.

Albusova stopa nás zavedla až do koupelny, kde jsme objevili další důmyslný úkryt - tentokrát mezi vypranými ručníky! Nejenže se dokázal neznatelně vměstnat mezi textilie, ale ještě si udržoval svůj komfort teplou látkou😃!

V poslední době se zdá, že Albusovo zdraví je na vzestupu. Přesto občas trochu chroptí, čímž nám dává najevo, že je stále s námi a má co říct, ale to už je součást jeho osobnosti - být neustále plný překvapení a vtisknout svou tlapku na každém rohu domu❤️.

A tak život s Albusem pokračuje ve svém nekončícím kolotoči dobrodružství a zábavy. Kdo ví, jaké nové skrýše objevíme příště? Jedno je ale jisté - s kocourem Albusem nikdy nezažijeme nudu.

bottom of page