top of page
5186124.jpg

Report k 2/2024

Milí virtuální rodičové,

přicházíme s dalším příběhem z našeho útulku, tentokrát o tom, jak náš zvědavý kocourek Apofys strávil měsíc únor.

Únor ve Šklíbě je vždy plný změn – od chladných, zasněžených dnů až po ty první, kdy se začíná projevovat blížící se jaro. Apofys, vždy plný energie, si tento měsíc užil do sytosti a ukázal nám, že každý den může být dobrodružstvím.

V úvodu měsíce, kdy nám počasí přineslo čerstvý sněhový pokrývku, Apofys se neodvážil do venkovního výběhu, aby prozkoumal ten bílý zázrak. S každým krokem zanechával v sněhu malé stopy a zdálo se, že tato chladná bílá hmota ho nesmírně fascinuje. Jeho nadšené skákání a hraní si ve sněhu bylo pro nás všechny radostí k pozorování.

Když pak sněhové vločky ustoupily a slunce začalo prohřívat zem, Apofys si našel novou zábavu v objevování prvních známek jara. Denně prozkoumával každý koutek naší zahrady, sledoval, jak se probouzí příroda, a zdálo se, že je zvědavý na každý nový pohyb a zvuk, který přicházející roční období přinášelo.

Únor byl také měsícem plným kočičích svátků ve Šklíbě. Ať už šlo o malé oslavy našich kočičích narozenin nebo speciální pamlsky, které jsme připravili na Den koček, Apofys byl vždy v první linii, aby si užil každý speciální moment.

Nejvíce nás však Apofys dojal během Valentýna, kdy jsme v útulku zorganizovali "Den kočičí lásky". I když jsme si nebyli jisti, zda kočky svátek zamilovaných skutečně ocení, Apofys nám ukázal, že láska a přátelství jsou univerzální. Tento malý kocourek strávil celý den rozdáváním mazlení a předení každému, kdo byl poblíž, a zdálo se, že rozumí duchu tohoto dne lépe než kdokoliv jiný.

Apofysův únor byl tedy měsícem plným objevů, radosti a sdílené lásky. Jeho schopnost najít kouzlo v každodenních momentech nás všechny učí, že každý den může přinést něco krásného, pokud máme otevřené srdce a zvědavou mysl.

Děkujeme vám, že jste na dálku součástí Apofysova života a že nám umožňujete dělit se s vámi o jeho příběhy.

S láskou,

váš Apofys!

bottom of page