top of page
5186124.jpg

Report k 5/2024

Drazí rodičové, vítáme vás u dalšího reportu o Vašem dítku se zlatým kožíškem! Měsíc květen byl pro našeho kocoura Baobaba skutečným dobrodružstvím. Ten starý zrzavý chlapík sice nemá skoro žádné zuby, je hluchý a napůl plachý, ale co mu chybí na fyzických dispozicích, to si vynahrazuje obrovskou chutí do života, a tak se jeden jarní den rozhodl vyrazit na svou první velkou květnovou expedici.

Baobabovi se zalíbil nový květináč s travičkou, který jsme mu přinesli ze zahrady. Jeho oči doslova zářily radostí a hned začal zkoumat tu zelenou lahůdku jako malé kotě. Bylo to roztomilé a vtipné zároveň - on si vážně myslel, že je opět mladým lvíčetem!

Po snídani, která se skládala z jeho nové nejoblíbenější konzervy s pruhovaným tuňákem (Baba se řadí mezi velké gurmány), Baobab zamířil na terasu slunit se a honit mouchy. Zřejmě chtěl nasbírat co nejvíc energie pro svůj další velkolepý plán.

Jednoho dne si totiž Baba povšiml hejna ptáků, kteří se rozhodli hnízdit blízko naší Šambaly. Taková radost z pozorování těch křídlatých stvoření si člověk nedokáže představit! Ačkoli jeho sluch už není, co býval, i tak dokáže vnímat jejich zpěv a radostně je pozorovat.

Ale pak přišel ten osudný den - Baobab měl lumpárnu v plánu! Využil chvíle, kdy jsme nehlídali dveře do obývacího pokoje a jako stín se proplížil dovnitř a dal malou ochutnávku.....nebojte, ptáčci zůstaly v bezpečí - odnesla to naše večeře😃 (protože pruhovaný tuňák nestačil),no a potom Baba zamířil přímo ke květináčům.

Když jsme ho objevili, už bylo pozdě. Květiny byly rozkousané a hlína všude, no a Baobab si spokojeně sedl uprostřed té zkázy s výrazem naprostého štěstí! Bylo to tak komické, že jsme nemohli být ani naštvaní - vlastně jsme mu to nemohli ani vyčítat, protože koneckonců je to přece šelma.

Od té doby Baobabovi dovolujeme okusovat travičku pouze venku na terase, aby si užil jarní sluníčko a nezpůsobil další pohromu. A co se týče zdraví - zdá se, že Baobab je teď v naprosto skvělé kondici! Možná mu ty lumpárny dodávají energii a sílu. Jeho chuť do života nás inspiruje a připomíná nám, že stárnutí neznamená nutně ztrátu radosti ze života. Ba naopak - díky svým zkušenostem dokáže ocenit i ty nejmenší věci.

Baobab si užívá každou chvilku svého kočičího života plnými doušky a my s ním. Těšíme se na další měsíc plný dobrodružství, lumpáren a samozřejmě pruhovaného tuňáka!

bottom of page