top of page
5186124.jpg

Report k 5/2024

Nejdražší rodičové, v měsíci květnu se naše/vaše kočička Bulva ukázala opět jako pravá dáma se svými vrtochy a náladami. Jistě víte, že Bulva je krásná kočka s dlouhou srstí, která však nesnáší česání.

Jedna z nezapomenutelných příhod, které jsme s Bulvou tento měsíc zažili se týká právě jejího česání. Jednoho dne jsme se rozhodli jí konečně pořádně pročesat, abychom ji připravili na letní období a odstranili zbytečné chuchvalec srsti, avšak Bulva byla jiného názoru - rozhodli jsme se tedy pro alternativní metodu – pokusit se ji obelstít a vyčesat za pomoci lákadla v podobě jejího oblíbeného pamlsku.

Bulvu jsme nejprve nechali pár minut pozorovat pamlsky, které ležely na stole vedle hřebenu a kartáče. Když už nemohla svůj zrak odtrhnout od těchto pochoutek, opatrně jsme ji vzali do náruče a začali ji hladit a masírovat. Zpočátku se zdálo, že Bulva naše plány prokoukla a nechce nám v moc nám nechce vyjít vstříc. Avšak po chvíli se přece jen uvolnila a dovolila nám ji párkrát čísnout.

To byl ale teprve začátek, Bulva se nám vysmekla a namířila si to rovnou ke stolu s pamlsky! Jakmile zjistila, že na ně nemůže dosáhnout, začala se vrtošivě třít o nohy a mňoukat tak sladce, že byste ani nepoznali, že jde o stejnou kočku, která před chvílí vehementně protestovala proti česání! Prostě potvora!

Tento "malý" úspěch nás samozřejmě povzbudil k dalším pokusům, ale jak to tak bývá u pravých dam s vrtochy, Bulva rychle pochopila, co po ní chceme a přestala spolupracovat. Zkoušeli jsme různé metody – od hraní si s peříčkem přes nabízení jiných lákadel až po zoufalé prosby a přemlouvání. Nicméně Bulva zůstala neoblomná ve svém odporu k česání.

Nakonec jsme se tedy smířili s tím, že Bulva prostě bude mít svůj vlastní způsob péče o srst, ať už nám to přijde jakkoliv nepraktické. Ostatně, právě tyto její vrtochy a nezávislost dělají z Bulvy tu úžasnou kočičí osobnost, kterou máme tak rádi!

Koneckonců, květen byl pro Bulvu skvělým měsícem plným radosti a zábavy. Její zdraví je ve výborné kondici a i přes své vrtochy si udržuje svou krásu a eleganci, no a my se těšíme na další dobrodružství s naší milovanou holčičkou🙂

bottom of page