top of page
5186124.jpg

Report k 5/2024

Milí rodičové, v měsíci květnu se v životě hluchoslepého kocoura Daria odehrálo mnoho zajímavých dobrodružství. I přes svůj handicap určitě už víte, že je Dario velmi šikovný a zvídavý, takže neustále prozkoumává své okolí a učí se novým věcem.

Přestože nemůže vidět ani slyšet, dokázal se naučit projít kočičími dvířky do naší Šambaly, tuto schopnost si jednoduše osvojil díky svému čichu a citlivosti na vibrace, které mu pomohly najít cestu ven i zpět do domu. Prostě šikulka, no ne?

Na terase tráví Dario spoustu času pozorováním ptáků a nasloucháním jejich zpěvu pomocí svých ostatních smyslů. Jeho nejlepším kamarádem je nově hračka Pan Opička, kterou má stále u sebe a společně s ním zažívá různá dobrodružství, jako například průzkum Šambaly či útoky na rostliny😃

Jednoho krásného slunečného dne se Dario rozhodl vyrazit ven na travičku, aby si užil svěžího vzduchu a teplých paprsků. Společně s panem Opičkou se vydali na průzkum zahrady, kde objevili mnoho zajímavých rostlin a hmyzu. Dario byl fascinován různými vůněmi a texturami, které mohl objevoval.

Během jednoho takového průzkumu narazil Dario na malou skupinku motýlů, která létala nedaleko od něj. I přes svou hluchoslepotu dokázal rozpoznat jejich pohyb a pach ho dokonce zašimraly na nose 😃

Dario byl ve svém živlu - skákal na trávníku a mezi květinami a my jsme opět mohli obdivovat jeho hbitost a intuici a znovu nám ukázal, že i přes své omezení může být stejně schopný jako ostatní kočičky. Dario se vrátil domů unavený, ale šťastný a spokojený se svým malým dobrodružstvím.

Měsíc květen byl pro Daria plný nových zážitků a objevů, konečně nám přálo počasí a tak může trávit většinu dne venku. Jeho odhodlání a neúnavné úsilí mu pomohlo překonávat své omezení a učit se novým dovednostem. A i když je hluchoslepý, jeho život je stejně bohatý a plný radosti jako život každého jiného kocoura!

bottom of page