top of page
5186124.jpg

Report k 5/2024

Drazí rodičové, v měsíci květnu se život kocoura Iorka Byrnisona nesl v poklidném a radostném duchu. Jako čistá kočičí duše miluje Iork zejména pobyt venku v Šambale, honění motýlů a odpočinek na teplém slunci. Nicméně tento měsíc mu přinesl také jednu vtipnou a veselou příhodu, která ukázala, že jeho zvídavost ho občas dovede do zajímavých situací.

Jednoho krásného květnového dne se Iorek rozhodl najít si nový zdroj pitné vody. Při svém průzkumu narazil na tekoucí vodu z kuchyňského kohoutku, na kterou skrze pití z fontánky dávno zapoměl a která ho tedy okamžitě zaujala. Voda je to přízračně čistá a lákavá, což vyvolalo Iorkovu nezbytnou potřebu ji samozřejmě ochutnat😃.

A tak se pomalu přiblížil ke dřezu a začal se otáčet kolem něj, jako by zkoumal nějaké jeho tajemství. Zvídavý Iorek si uvědomil, že nejdřív musí najít způsob, jak se dostat na okraj dřezu, po chvilce plánování a odhodlání se rozhodl použít své kočičí akrobatické dovednosti a s grácií skočil na přesně na okraj!

Iorek se usadil na svém novém trůně a zvídavě sledoval tekoucí vodu. Jeho oči se leskly jako zlaté mince a jeho tlapky se třásly vzrušením. Pomalu natáhl tlapku k proudu vody, aby ji ochutnal. Když se jeho tlapka vody dotkla, Iorek ucítil chladný pocit, který ho překvapil a zároveň myslíme i potěšil.Začal si hrát s proudem vody, což ho nesmírně bavilo. Plácl svou tlapkou do proudu a sledoval kapky vody stříkající kolem něj😃. Poté se rozhodl, že je čas napít se a pomalu přiblížil svůj čumák k proudu a začal pít.

V tu chvíli se ovšem stalo něco nečekaného - proud vody najednou zesílil a Iorek dostal plný zásah studené sprchy do obličeje! Zaskočený kocourek couvl od dřezu a zamrkal, aby ze svých očí dostal neposlušné kapky.Nakonec chlapec pochopil, že to byla jen další zkušenost, kterou si mohl připsat do svého kočičího života a s grácií skočil z dřezu na podlahu. Při odchodu ještě jednou mrkl na tekoucí vodu ve dřezu a mazal raději rychle pryč😃

A tak Iork Byrnison strávil měsíc květen plný radosti a veselých příhod a jeho čistá kočičí duše byla obohacena o další nezapomenutelný zážitek, který mu připomínal, že i malé věci mohou přinést velkou radost.

bottom of page