top of page
5186124.jpg

Report k 5/2024

Vážení rodičové a milovníci kočičího světa, dovolte nám podat vám exkluzivní report o n kocourkovi Rafaelovi za měsíc květen. Jak už jistě víte, Rafael je proslulý svou trdlovitostí a smyslem pro humor a tento měsíc nebyl výjimkou!

Rafael si jako obvykle užíval příchod jara a sluníčka na terase, která je jeho absolutním oblíbeným místem. A my jsme se rozhodli zútulnit naši terasu květinami a tak jednoho dne přišel čas na jejich přesazení. Naše hrdinské trdlo samozřejmě nemohlo chybět při této události a hlavně muselo zkontrolovat, zda je všechno v pořádku.

Představte si tedy situaci: My pečlivě vybíráme kytky, snažíme se je co nejlépe uspořádat a mezitím nás pozoruje Rafael se svým typickým pohledem "tohle bych určitě udělal líp". Když došlo na přesazování jedné z největších květin, která mimo jiné patří mezi Rafaelovy favority pro úkryt i škrábání drápků, náš kocourek se rozhodl zasáhnout.

S vervou a grácií si skočil přímo do květináče, který byl naplněn čerstvou hlínou. Než jsme stačili zareagovat, Rafael začal sám "přesazovat" kytku svými tlapkami a drápky! Zeminu rozhrabal na všechny strany, kytku vytrhl ze starého květináče a s povzneseným ocasem ji donesl ke své paničce jako úlovek. Celá terasa byla během chvilky plná hlíny a vzduchem létaly střepy ze starých květináčů.

A protože je Rafael velmi lakomý kocourek, nezapomněl ani na svůj další koníček - krást hračky. Když už měl terasu pěkně rozbitou, přišel čas si najít nové "kořisti". A tak začal jednu po druhé nosit hračky ostatních kočičáků na terasu a schovávat je mezi rozházenými květinami.

Celkový dojem z tohoto dne byl více než komický: Rafík sedící uprostřed chaosu na terase, obklopen polámánou kytkou, rozházenou hlínou a hromadami dětských hraček. A uprostřed toho všeho Rafael, s nespokojeným výrazem, který jasně říkal: "No tak co, řekl jsem přece, že tohle bych udělal líp!"

Květen tedy pro našeho kocourka Rafaela znamenal nejenom radost ze sluníčka a terasy, ale také možnost rozšířit svou sbírku hraček a předvést své zahradnické dovednosti. A my se těšíme na další měsíc plný legrace a neuvěřitelných příhod tohoto úžasného trdla!

bottom of page