top of page
  • Obrázek autoraTerka

5 příznaků, že se vaše kočka nudí a jak můžete pomoci


Věřte nebo ne, kočky se často nudí stejně jako my lidé, i když to nedávají tak najevo. Většina dospělých koček stráví v průměru asi 15 hodin denně dřímáním, takže může být docela složité zjistit, zda se váš kočičí přítel věnuje své obvyklé rutině nebo se skutečně nudí.


Jak tedy poznáte rozdíl? A jak můžete pomoci? V tomto příspěvku se dočtete o 5 příznacích, které naznačují, že se vaše kočka nudí, a o tom, co můžete udělat, abyste jí pomohli.


Nudí se vaše kočka? 5 příznaků kočičí nudy

Nejprve chci ujasnit, že pokud se vaše kočka začala chovat jinak než obvykle a máte o ni strach, je nejlepší se nejprve poradit s veterinářem. Pokud je kočka zdravá, může se stát, že se vaše kočka nudí, což způsobilo změnu jejího chování. Možná jen potřebují ve svém životě něco víc, co by je zabavilo a zaměstnalo.


Mějte na paměti, že i když to všechno jsou známky nudy, nuda nemusí být nutně důvodem. Stejně jako my lidé, 100 koček má 100 různých osobností, takže některé kočky mohou dělat následující věci, protože jsou osamělé, nemají rády jinou kočku nebo mají separační úzkost atd. Ale častým důvodem je také nuda. typ chování. Takže pokračujte ve čtení a zkontrolujte, zda se vaše kočka nemusí nudit.


# 1 Rozhazování věcí a agrese

Toto je jedno z nejznámějších chování koček. Nejspíše znáte jak to chodí:

  • všude rozhazují roztrhaný toaletní papír,

  • škrábají nábytek (i když mají škrabadla),

  • shazují věcí z polic,

  • skáčou na lampy,

  • honí ostatní domácí zvířata a bojují s nimi.


Většinu času je to jen způsob, jak vaše kočka chce ukázat, že potřebuje nějakou stimulující aktivitu – a pravděpodobně také nějakou společnost.


Když pak uklízíte jejich nepořádek, kočky to ve skutečnosti vidí jako společné trávení času, díky čemuž se všechno ničení vyplatí. Mnoho majitelů koček se jen zlobí, aniž by si kdykoliv uvědomili, že mazlíček jen žádá svého člověka, aby mu věnoval nějakou láskyplnou pozornost.


# 2 Jí příliš mnoho nebo příliš málo

Stejně jako lidé, i kočky se někdy vypořádávají s nudou změnou stravovacích návyků . Mohou začít jíst příliš mnoho, jen aby “zabili čas”, nebo své jídlo úplně ignorují, protože i to je už příliš nudné.


Můžete se tomu pokusit předejít tím, že budete udržovat stravu vaší kočky různorodou (možná požádejte svého veterináře o doporučení) a zajistěte, aby měla nějakou vnitřní aktivitu, pokud nemáte zahradu, kde by se mohla procházet nebo si hrát.


Sledujte, jak se kočka chová kolem misky s jídlem, protože nesprávné stravování může poškodit zdraví vašeho mazlíčka.


#3 Nadměrná péče nebo línání

Všichni víme, že kočky si rády udržují srst lesklou, hladkou a uhlazenou. Některé kočky však dokáží být velmi nervózní, když se nudí, zvláště pokud jsou ponechány dlouhou dobu samy. Kvůli tomuto stresu jim mohou padat chlupy mnohem více než obvykle.


Tyto kočky se také mohou intenzivněji upravovat, dokonce si vytrhávat chomáče své vlastní srsti. Takže, pokud si všimnete, že váš mazlíček začal trávit spoustu času svou estetikou, může to být známkou toho, že jeho nálada upadá. Skvělý způsob, jak se vypořádat s kočkami, které vykazují tento druh chování, je udělat z česání způsob, jak se s vaším mazlíčkem sblížit.


Stejně jako lidé kartáčují a upravují své psy, totéž může fungovat u koček. No, možná vynechejte bublinkovou koupel a zaplétání ocasů, ale když strávíte každý den trochu času kartáčováním své kočky, budete jí věnovat pozornost, udržíte její srst zdravou a krásnou a ještě posbíráte trochu těch otravných kočičích chlupů, které pořád poletují všude možně.


#4 Nepoužívá kočičí záchodek

Pokud si začnete všímat, že vaše kočka kaká nebo čůrá po domě, i když byla naučená vykonávat potřebu na záchodě, může to být způsob, jak se vám snaží sdělit, že se jim nedostává dostatečné pozornosti a že je znuděná. Je však důležité nejprve vyloučit jakýkoliv potenciální zdravotní problém, který by toto chování mohl způsobit. Pouze pokud není s vaší kočkou po zdravotní stránce nic špatného, pak můžete za příčinu tohoto chování považovat nudu. Je možné, že vaše kočka je tak vystresovaná z toho, že se neustále nudí, že se u ní objeví problémy s chováním, jako je nepoužívání kočičího záchodu.


# 5 Je letargická nebo hlasitá

Zejména dospělé kočky nejsou tak energické jako koťata a raději tráví čas odpočíváním nebo procházením se po domě. To je důvod, proč může být docela těžké si všimnout, že něco není v pořádku, ale věřte nebo ne, kočky mohou mít deprese!


Dokonce i velký postarší dřímal má čas, kdy je vzhůru a dospělé kočky si taky rády hrají. Pokud tedy váš chlupatý přítel začne být neaktivní, i když by obvykle začal lovit mávátko, může mít už dost své monotónní rutiny.

Známky nudy jsou v tomto případě:

  • kočka sedí a dlouho hledí do prázdna,

  • apatie,

  • ignorování jídla a hraček.

Dalším běžným chováním znuděných koček je šílené mňoukání.

Znuděná kočka může mňoukat často a nahlas a poměrně dlouho. Je to jejich způsob, jak upoutat pozornost a zabavit se, něco jako když malé děti náhodně zpívají a tančí, protože nemají co dělat.


Jak pomoci své znuděné kočce

Naštěstí existuje tolik věcí, které můžete dělat a způsobů, jak zabavit svou znuděnou kočku, že byste neměli mít problém udělat ze své kočky opět šťastné a aktivní koťátko. Pokud nic z toho nefunguje a vaše kočka stále vypadá, že vás to nezajímá a nudíte, můžete vždy požádat svého veterináře o radu.


856 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Guest
Oct 16, 2023

takže rada žádná


Like
bottom of page