top of page
  • Obrázek autoraTerka

10 výhod, proč mít kočku

Řekněme si to upřímně, ono těch výhod žití s kočkou je daleko méně než nevýhod, ale nikomu stejně na nevýhodách nezáleží, protože když na vás váš miláček upře ta svá obrovská kuladla, nebo na vás usne a přede, tak bychom pro něj udělali cokoliv. Proč by jen existovalo tolik lidí, kteří mají na své zvířecí kamarády hroznou alergii, ale za žádných okolností, by se jich nikdy “nezbavili”? Protože to jsou přeci naši nejlepší kamarádi, naše děti a naše spřízněné duše. Pro ty z vás, kdo se ještě rozhodujete, jestli si kočičího kamaráda pořídit, nebo ne, tady máme 10 výhod, proč mít kočku!

1. Společnost

Jedním z důvodů, proč milujeme svoje kočky, je to, že si vytváříme pouto lásky a respektu. Uvědomíme si, že i když jsou chvíle, kdy máme pochybnosti, naše kočka je vaším věčným společníkem! Máme okamžitého chlupatého parťáka, který prostě miluje všechny naše oblíbené pořady na Netflixu!


2. Léčivé předení

Věděli jste, že kočka běžně vrní v rozsahu 20-140 Hertzů? Tohle prostě spadá do toho, co je považováno za terapeutický rozsah! To znamená, že hlazení vaší kočky pomáhá vašemu tělu uzdravit se. Dokonce existují studie prokazující snížení pravděpodobnosti infarktu a také hojení svalů u majitelů koček!


3. Úleva od stresu

Když máte špatný den nebo dokonce špatný týden, nic se nevyrovná sednutí si a přitulení se ke kočce. Díky uklidňujícímu předení a jemným kočičím masážím se vše zdá být v pořádku. Můžete se také přistihnout, že téměř zapomenete na čas a na své potíže!


4. Přírodní budík

Každý, kdo má kočku a ještě se neprobudil do své obvyklé rutiny, ví, že kočka je ten nejlepší budík, jaký můžete mít. Vaše kočka se postará o to, aby si na vás lehla, nebo vám zalehla obličej, protože potřebuje ranní jídlo. Bože chraň, abyste o pár minut zaspali, protože to je v zemi kočičí logiky prostě nepřijatelné!


5. Snižuje krevní tlak/úzkost

Pouhé trávení času s kočkou snižuje krevní tlak. Studie ukázaly, že majitelé koček mají nižší krevní tlak než ti, kteří kočky nemají. Předení a uklidňující kočičí osobnost prostě dává všechno do pořádku. Ti s úzkostí také vědí, že kočka dokáže uklidnit nervy, které by jinak byly mimo vydržení!


6. Ohřívač klína

Představte si, je zima, koukáme na televizi s najednou se za vámi přijde přitulit váš chlupatý termofor. Ať už jste byli zabalení v dece nebo ne, kočičí teplo se musí ocenit!


7. Dosáhnete trpělivosti

Trpělivost je ctnost. Nepřichází se na to však snadno. Majitelé koček vědí, že čekání na kočku, aby udělala něco, co chcete, může trvat, co se zdá jako věčnost. Trpělivosti se učíme, když často čekáme na naše kočky.


8. Hubení škůdců

Ať už jde o lovce much uvnitř nebo o lovce myší venku, kočky jsou skvělé v hubení škůdců. Pokud budete mít štěstí, nechají vám dokonce jeden nebo dva dary, aby řekli, že vás milují! Nejlépe ráno na polštáři, abyste měli krásné probuzení.


9. Cvičení s kamarádem

Jako cvičení doma? Dobře, vaše kočka s tím může pomoci. Od občasného úklidu chlupů až po častou výměnu steliva pro kočky, vaše kočka vás udrží v pohybu, ať se vám to líbí nebo ne!


10. Výzvy pro vaši mysl

Pouhé sezení a pokus porozumět tomu, co si vaše kočka může myslet nebo co cítí, vyžaduje vážnou mozkovou sílu. Kočičí logika existuje a hledání odpovědi za každým mňoukáním opravdu funguje!

575 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page